Новини

Реклама

дир
Засорин

Лічильник

2920080
Сегодня
Вчера
этот месяц
тот месяц
за всё время
7
303
52712
49566
2920080

Счетчик joomla

Основні помилки продавців нерухомості

  Для більшості людей продаж нерухомості - найбільша фінансова операція в житті.  Тому до процесу продажу продавці підходять надмірно емоційно.  І роблять кілька типових помилок, через які втрачають і час, і гроші.

 

  1. Завищена ціна

 

  На ринку нерухомості, як і на будь-якому іншому ринку, у кожного об'єкта є три ціни: ціна пропозиції, ціна попиту і реальна ціна.  Ціна пропозиції - це ціна, яку за об'єкт хоче отримати продавець.  Ціна попиту - сума, яку готовий заплатити покупець.  Реальна ціна - та, за якою укладаються угоди.  Публікуються тільки ціни пропозицій, ціна попиту і реальна ціна зазвичай залишаються «за кадром».  Тому, намагаючись визначити ринкову вартість своєї нерухомості, більшість продавців виходять з найвищих цін аналогічних об'єктів.  А потім встановлюють ціну свого ще трохи вище.  Звернутися до фахівців-ріелторів, які в курсі і цін попиту і реальної вартості угод, покупці не поспішають.  Або ж, почувши цифру нижче бажаної, нехтують оцінкою фахівця.

 

 Буває і так, що при продажі квартири продавці виходять навіть не з середньої ціни пропозиції у відповідному сегменті, а з власних потреб: потрібна певна сума, і продавати дешевше не можуть.

 

 У підсумку, об'єкт продається набагато довше, ніж міг би.  А якщо на ринку спадний ціновий тренд, то сума, отримана при продажу, може виявитися нижчою за ту, яку продавець міг би отримати, якби спочатку встановив адекватну ціну.

 

 2. Перебільшення достоїнств квартири і занадто емоційне ставлення до продажу

 

 В оголошеннях про продаж часто можна зустріти фрази на кшталт «ремонт в квартирі робився для себе», «квартира з відмінною енергетикою», «ні за що не продавали б, якби не крайня необхідність».  Зазвичай такі формулювання є сусідами з істотно завищеною ціною.

 

 Повірте, потенційному покупцеві все одно, для кого ви робили ремонт (швидше за все, він буде його переробляти) і які у вас обставини.  Він хоче купити нерухомість на максимально вигідних умовах.

 

 Нерідко продавці відмовляються від вигідної угоди з покупцем, який занадто прискіпливо оцінював квартиру при перегляді, приймаючи зауваження на свій рахунок.  Покупець вказує, чому ціна квартири завищена.  Продавець може усунути ці недоліки або просто відняти від бажаної ціни вартість їх усунення.  Тому рекомендується продавцям відкинути емоції і ставитися до продажу квартири виключно по-діловому.

 

 3. Тривале очікування підходящої ціни

 

 Деякі продавці, отримавши згоду покупця купити квартиру за заявленою ціною або трохи нижче протягом декількох днів після розміщення оголошення про продаж, відхиляють таку пропозицію і навіть підвищують ціну.  Вони бояться продешевити і сподіваються, що раз на таку ціну знайшовся покупець, то знайдуться і бажаючі купити дорожче.  У підсумку, власники ризикують зіткнутися з ситуацією, описаної в першому пункті і отримати в результаті суму нижче тієї, що пропонувалася спочатку.

 

 Зрозуміти, наскільки адекватна ціна допоможе кількість переглядів.  Якщо їх менше п'яти на тиждень, швидше за все, ціна завищена.

 

 4. нетоварний вигляд житла

 

 Ціна квартири цілком адекватна, потенційних покупців, охочих подивитися її на власні очі предостатньо, але купити ніхто не хоче?

 

 Можливо, у квартири просто не товарний вигляд.  Наприклад, дуже багато зайвих речей і старих меблів.  У брудну захаращену квартиру і заходити неприємно, а купувати таку, навіть задешево - і поготів.

 

 Перед продажем квартири не завадить зробити якщо не косметичний ремонт, то генеральне прибирання.  Те, що можна відремонтувати власноруч, варто відремонтувати.  Те, що ремонту не підлягає, краще викинути.

 

 Відлякати покупців ще на етапі перегляду оголошень можуть і фото, якщо вони поганої якості або зроблені в похмурий день.  Фотографуйте квартиру в сонячну погоду і в вигідних ракурсах.

 

 5.Недолік інформації про об'єкт

 

 Не бійтеся розповісти сусідам про те, що продаєте квартиру і розмістити рекламний борд за вікном або на зовнішній стороні балкону.  Не виключено, що у сусідів є знайомі, які захочуть квартиру купити, а борд побачать люди, що живуть по сусідству або просто проходять повз.

 

 6. Небажання укладати ексклюзивний договір з посередником

 

 Якщо ви просто дали інформацію про продаж квартири в кілька агентств нерухомості і розраховуєте, що посередники будуть працювати на вас, а заплатить за все покупець, змушені вас розчарувати.  Посередники, звичайно, розмістять вашу пропозицію в своїх базах, але активно просувати його не будуть.  Просування вартує часу й грошей, а скільки доведеться продавати - невідомо.

 

 До того ж, якщо вже посереднику платить покупець, то і працювати він буде на покупця: активніше торгуватися, знижувати ціну, вказувати на непомітні для покупця недоліки.  Якщо хочете, щоб посередник працював на вас, укладайте ексклюзивний договір.  Так ви зможете продати квартиру швидше і на відносно більш вигідних умовах.

 

 7. Бажання отримати за нерухомість тільки валюту

 

 До останнього часу таке бажання було цілком звичним і закономірним для ринку.  Але сьогодні бажання продавців отримати тільки долари, виглядає недоречним.  Не тільки тому, що гривня, в якій переважна більшість отримує зарплати, стрімко девальвує.  А й тому, що легально купити валюту в Україні неможливо.

 

 Будь-який продавець прагнути продавати нерухомість, яка в більшості випадків є його єдиним капіталом, максимально вигідно.  Головне при цьому не ігнорувати інтереси іншої сторони і не боятися звертатися до фахівців.

 

 

 Джерело: domik.ua