Новини

Реклама

дир
Засорин

Лічильник

2920115
Сегодня
Вчера
этот месяц
тот месяц
за всё время
42
303
52747
49566
2920115

Счетчик joomla

Що чекає орендодавців, що не відзвітують про доходи, отриманих від здачі житла в оренду

   Декларація про доходи, отриманих від здачі нерухомого майна, повинна бути подана до податкових органів не пізніше 3 травня 2017 року.

  Орендодавці житлової нерухомості зобов'язані декларувати свої доходи за 2017-й і минулий рік, навіть якщо податок вже був сплачений.  Про таке нововведення повідомили в прес-службі УКРІНФОРМ України.

  Згідно із законом громадяни, які здають в оренду нерухоме майно, повинні давати звіт про отримані за це доходи до відповідних органів і оплачувати податок.  Декларуванню та оподаткуванню підлягають доходи, отримані від здачі в оренду не тільки житлових приміщень багатоквартирних будинків, а й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок.

  Строки декларування і сплати податку

  Орендарі - фізичні особи зобов'язані подати декларацію про доходи за 2016 рік до 3 травня 2017 року.

  Ставка податку на дохід від здачі нерухомості в оренду в 2017 році встановлена на рівні 18%.  Крім того, потрібно сплатити військовий збір розміром 1,5%.  У загальній сумі платникам податків потрібно буде віддати державі 19,5% від орендного доходу.

  Хто орендує житлову нерухомість

  Існує різниця в оподаткуванні орендодавців, які здають нерухоме майно фізичній і юридичній особі.

  Якщо орендарем квартири, приватного будинку або земельної ділянки виступає фізична особа, то орендодавець, тобто, власник орендної нерухомості зобов'язаний заплатити податок.

  Наприклад, сім'я з трьох осіб вирішила зняти квартиру.  Після підписання договору про оренду сім'я зобов'язується вносити орендну плату в строк.  Власник житла повинен подати до податкових органів декларацію, в якій потрібно вказати, яку суму він отримує від орендарів, і заплатити державі 18% податку від зазначеної суми.

  Якщо нерухомість перебуває в оренді у юридичної або фізичної особи, що займається підприємницькою діяльністю, то платником податків вважається саме орендар, а не господар нерухомого майна.

   Штраф для порушників

  Неподання декларації може спричинити накладення на порушника штрафу в розмірі 51 - 136 грн.

  Несплата податку (навіть якщо декларація подана і в ній вказано отриманий дохід від здачі нерухомості в оренду) дає право податковій нарахувати додаткову пеню - 120% облікової ставки НБУ за кожен прострочений день.

  Ухилення від сплати податку на прибуток від здачі нерухомості в оренду регулюється статтею 212 Кримінального кодексу.  Згідно з правовою нормою, передбачений штраф в розмірі 17000 - 34000 грн.

 

 Джерело: domik.ua