Що чекає орендодавців, що не відзвітують про доходи, отриманих від здачі житла в оренду
Декларація про доходи, отриманих від здачі нерухомого майна, повинна бути подана до податкових органів не пізніше 3 травня 2017 року.
Орендодавці житлової нерухомості зобов'язані декларувати свої доходи за 2017-й і минулий рік, навіть якщо податок вже був сплачений. Про таке нововведення повідомили в прес-службі УКРІНФОРМ України.
Згідно із законом громадяни, які здають в оренду нерухоме майно, повинні давати звіт про отримані за це доходи до відповідних органів і оплачувати податок. Декларуванню та оподаткуванню підлягають доходи, отримані від здачі в оренду не тільки житлових приміщень багатоквартирних будинків, а й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок.
Строки декларування і сплати податку
Орендарі - фізичні особи зобов'язані подати декларацію про доходи за 2016 рік до 3 травня 2017 року.
Ставка податку на дохід від здачі нерухомості в оренду в 2017 році встановлена на рівні 18%. Крім того, потрібно сплатити військовий збір розміром 1,5%. У загальній сумі платникам податків потрібно буде віддати державі 19,5% від орендного доходу.
Хто орендує житлову нерухомість
Існує різниця в оподаткуванні орендодавців, які здають нерухоме майно фізичній і юридичній особі.
Якщо орендарем квартири, приватного будинку або земельної ділянки виступає фізична особа, то орендодавець, тобто, власник орендної нерухомості зобов'язаний заплатити податок.
Наприклад, сім'я з трьох осіб вирішила зняти квартиру. Після підписання договору про оренду сім'я зобов'язується вносити орендну плату в строк. Власник житла повинен подати до податкових органів декларацію, в якій потрібно вказати, яку суму він отримує від орендарів, і заплатити державі 18% податку від зазначеної суми.
Якщо нерухомість перебуває в оренді у юридичної або фізичної особи, що займається підприємницькою діяльністю, то платником податків вважається саме орендар, а не господар нерухомого майна.
Штраф для порушників
Неподання декларації може спричинити накладення на порушника штрафу в розмірі 51 - 136 грн.
Несплата податку (навіть якщо декларація подана і в ній вказано отриманий дохід від здачі нерухомості в оренду) дає право податковій нарахувати додаткову пеню - 120% облікової ставки НБУ за кожен прострочений день.
Ухилення від сплати податку на прибуток від здачі нерухомості в оренду регулюється статтею 212 Кримінального кодексу. Згідно з правовою нормою, передбачений штраф в розмірі 17000 - 34000 грн.
Джерело: domik.ua