Новини

Реклама

дир
Засорин

Лічильник

2782253
Сегодня
Вчера
этот месяц
тот месяц
за всё время
7
463
30446
32661
2782253

Счетчик joomla

Що чекає орендодавців, що не відзвітують про доходи, отриманих від здачі житла в оренду

   Декларація про доходи, отриманих від здачі нерухомого майна, повинна бути подана до податкових органів не пізніше 3 травня 2017 року.

  Орендодавці житлової нерухомості зобов'язані декларувати свої доходи за 2017-й і минулий рік, навіть якщо податок вже був сплачений.  Про таке нововведення повідомили в прес-службі УКРІНФОРМ України.

  Згідно із законом громадяни, які здають в оренду нерухоме майно, повинні давати звіт про отримані за це доходи до відповідних органів і оплачувати податок.  Декларуванню та оподаткуванню підлягають доходи, отримані від здачі в оренду не тільки житлових приміщень багатоквартирних будинків, а й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок.

  Строки декларування і сплати податку

  Орендарі - фізичні особи зобов'язані подати декларацію про доходи за 2016 рік до 3 травня 2017 року.

  Ставка податку на дохід від здачі нерухомості в оренду в 2017 році встановлена на рівні 18%.  Крім того, потрібно сплатити військовий збір розміром 1,5%.  У загальній сумі платникам податків потрібно буде віддати державі 19,5% від орендного доходу.

  Хто орендує житлову нерухомість

  Існує різниця в оподаткуванні орендодавців, які здають нерухоме майно фізичній і юридичній особі.

  Якщо орендарем квартири, приватного будинку або земельної ділянки виступає фізична особа, то орендодавець, тобто, власник орендної нерухомості зобов'язаний заплатити податок.

  Наприклад, сім'я з трьох осіб вирішила зняти квартиру.  Після підписання договору про оренду сім'я зобов'язується вносити орендну плату в строк.  Власник житла повинен подати до податкових органів декларацію, в якій потрібно вказати, яку суму він отримує від орендарів, і заплатити державі 18% податку від зазначеної суми.

  Якщо нерухомість перебуває в оренді у юридичної або фізичної особи, що займається підприємницькою діяльністю, то платником податків вважається саме орендар, а не господар нерухомого майна.

   Штраф для порушників

  Неподання декларації може спричинити накладення на порушника штрафу в розмірі 51 - 136 грн.

  Несплата податку (навіть якщо декларація подана і в ній вказано отриманий дохід від здачі нерухомості в оренду) дає право податковій нарахувати додаткову пеню - 120% облікової ставки НБУ за кожен прострочений день.

  Ухилення від сплати податку на прибуток від здачі нерухомості в оренду регулюється статтею 212 Кримінального кодексу.  Згідно з правовою нормою, передбачений штраф в розмірі 17000 - 34000 грн.

 

 Джерело: domik.ua